با ما تماس بگیرید
ساعت : 8 الی 23
09117983709 - 09330859275
(مشاوره و سفارش پروژه)
totop

معادلات فیلتر گوسی پردازش تصویریکشنبه 31, اکتبر 2021

متلب همیارپروژه

معادلات فیلتر گوسی پردازش تصویر

در ادامه آموزش های سایت همیارپروژه برنامه نویسی متلب ارائه خواهد شد .آموزشها از مقدماتی تا پیشرفته ادامه دارد و ما به شما معادلات فیلتر گوسی پردازش تصویر را رایگان یاد خواهیم داد. با ما همراه باشید.

انجام پروژه متلب

معادلات فیلتر گوسی پردازش تصویر

بر خلاف ILPF ، تابع انتقال BLPF ناپیوستگی تیز که باعث تعیین فرکانس قطع مشخصی بین فرکانس های عبور داده شده و فیلتر شده گردد، ندارد. برای فیلتر هایی که توابع انتقال با تغییرات آرام دارند، معمولا منحنی فرکانس قطع در نقاطی که H(u,v) برابر کسر معینی از مقدار بیشینه اش باشد تعریف می شود. در معادله ی فوق، وقتی   D(u,v)= D0  باشد،  H(u,v)=0.5 (50 درصد کمتر از مقدار بیشینه) می باشد. مقدار دیگری که عموما استفاده  می شود، ۱/√۲ برابر مقدار بیشینه ی H(u,v) است.

یکی دیگر از فیلترهای پایین گذر که بیشترین کاربرد را دارد، فیلتر گوسی  (GLPF) یا زنگوله ای شکل می باشد. به دلیل خاصیت توابع نمایی، شکل آن در حوزه ی فرکانس نیز به صورت گوسی باقی می ماند.

پردازش تصویر

 

شکل ۱۴-۱ تابع انتقال GLPF را نشان می دهد

پردازش تصویر

چون لبه ها و سایر تغییرات سریع در سطوح خاکستری با مولفه های فرکانس بالا مرتبط هستند، می توان با یک فرآیند فیلتر کردن بالاگذر که بدون تغییر اطلاعات فرکانس بالای تبدیل فوریه، مولفه های فرکانس پایین را تضعیف می کند، تصویر را تیز کرد. به فیلترهای بالاگذر فیلترهای تیزکننده نیز می گویند.

فیلتر بالاگذر ایده آل (IHPF) دوبعدی، فیلتری است که تابع انتقال آن در رابطه ی

پردازش تصویر

صدق می کند. در این معادله D0  فاصله قطع از مبدا فرکانسی می باشد. این فیلتر متضاد فیلتر پایین گذر ایده آل        می باشد، زیرا تمام فرکانس های درون دایره ای به شعاع D0  را تضعیف می کند، در حالیکه تمام فرکانس های خارج از دایره را بدون تضعیف عبور می دهد.

تابع انتقال فیلتر بالاگذر باترورث  (BHPF) از مرتبه ی n و با فرکانس قطع به فاصله ی D0 از مبدا با رابطه ی

پردازش تصویر

تعریف می شود.

فیلتر بالاگذر گوسی (GHPF)

تابع انتقال فیلتر بالاگذر گوسی (GHPF) به صورت زیر تعریف می شود.

پردازش تصویر

شکل ۱۵-۱ پرسپکتیو سه بعدی، نمایش فیلتر به صورت تصویر و سطح مقطع شعاعی هر سه فیلتر بالاگذر را نشان می دهد. ردیف بالا فیلتر ایده آل ، ردیف وسط فیلتر باترورث و ردیف پایین فیلتر گوسی می باشد.

پردازش تصویر

در اینجا آشنایی با پروژه نرم افزار متلب  به پایان رسیده است و در آموزش های بعدی به مباحث دیگر آموزش پردازش تصویر در متلب می پردازیم. همچنین از شما مخاطبین عزیز سایت همیارپروژه دعوت می کنم که برای پروژه پردازش تصویر متلب خود آموزش های ما را دنبال نمایید.

نویسنده: زهرا رستمی

جهت سفارش پروژه به لینک زیر مراجعه نمایید :
همچنین می توانید برای ارتباط سریعتر با شماره و آیدی تلگرام زیر تماس حاصل کنید :
۰۹۱۲۹۵۴۰۱۲۲ – آیدی تلگرام : @fnalk

از طریق کلیک برروی آیکن های زیر میتوانید پروژه خود را در تلگرام و یا واتساپ برای ما ارسال کنید:

ثبت سفارش در واتس آپ ثبت سفارش در تلگرام


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای همیارپروژه – مرجع اصلی انجام پروژه های برنامه نویسی محفوظ است.