با ما تماس بگیرید
ساعت : 8 الی 23
09117983709 - 09330859275
(مشاوره و سفارش پروژه)
totop

مدل سازی انواع نیمه هادی در کامسولچهارشنبه 14, آوریل 2021

comsol کامسول همیارپروژه

مدل سازی انواع نیمه هادی در کامسول

در ادامه آموزش های سایت همیارپروژه نرم افزار کامسول ارائه خواهد شد .آموزشها از مقدماتی تا پیشرفته ادامه دارد و ما به شما کدنویسی در نرم افزار کامسول را یاد خواهیم داد. با ما همراه باشید.

comsol کامسول همیارپروژه

مدل سازی انواع نیمه هادی در کامسول

ماژول نیمه هادی برای مدل سازی وسایل نیمه هادی با مقیاسهای ۱۰۰ نانومتر یا بیشتر استفاده می شود ، که هنوز هم می توان از معادلات دیفرانسیل جزئی و روش diffusion -drift ،استفاده کرد. در داخل محصول ، تعدادی رابط فیزیکی وجود دارد ابزاری برای دریافت ورودی مدل برای توصیف مجموعه معادلات فیزیکی و شرایط مرزی. این مدل شامل رابط هایی برای مدل سازی جا به جایی الکترون ها و حفره ها در وسایل نیمه هادی ، رفتار الکترواستاتیک و رابط برای اتصال شبیه سازی نیمه هادی به یک شبیه سازی مدار SPICE می باشد. رابط نیمه هادی معادله پواسون در رابطه با معادلات پیوستگی برای حامل های بار را حل می کند. همچنین غلظت الکترون و حفره ر ا به راحتی حل می کند. شما میتوانید برای حل مدل خود از روش حجم محدود و یا روش اجزاء محدود استفاده کنید. رابط ماژو ل نیمه هادی، مدل های مختلفی از مواد برای نیمه هادی ها و عایق ها را علاوه بر شرایط مرزی برای اتصال اهمی ، اتصال Schottky ، گیت ها ، طیف گسترده ای از شر ایط مرزی الکترواستاتیک را نیز شامل می شود.

ماژول نیمه هادی

ویژگی های موجود در رابط ماژول نیمه هادی ، ویژگی پویایی را ، با استفاده از پراکندگی حامل ها در مواد ، توصیف می کنند. ماژول نیمه هادی شامل چندین مدل پویا از پیش تعریف شده است و گزینه ایجاد مدل های پویا سفارشی و تعریف شده توسط کاربر نیز موجود است. هر دو نوع مدل را می توان به روش های دلخواه ترکیب کرد. هر مدل پویا، یک الکترون و حفره خروجی را مشخص می کند. نتایج خروجی می تواند به عنوان ورودی سایر مدل های پویا مورد استفاده قرار گیرد ، در حالی که می توان از معادلات می توان برای ترکیب حرکت ها استفاده کرد ، به عنوان مثال با استفاده از قانون ماتیسن . همچنین رابط ماژول نیمه هادی شامل ویژگی هایی برای اضافه کردن ترکیبی نو از Auger ، Direct و Shockley-Read Hall به یک حوزه نیمه هادی می باشد. همچنین می توانید می توانید نرخ نوترکیبی خود را تعیین کنید. تعیین توزیع ناخالصی برای مدل سازی وسایل نیمه هادی بسیار مهم است. ماژول نیمه هادی یک ابزار مدل سازی ناخالصی ها را برای این کار فراهم می کند. مشخصات ناخالصی می تواند به صورت پیش فرض و یا توسط کاربر تعریف شود ، یا می توان از مشخصات تقریبی ناخالصی Gaussian استفاده کرد. همچنین وارد کردن داده ها از منابع خارجی به COMSOL Multiphysics که ،  می تواند با توابع درون یاب داخلی مرتبط شود ، بسیار ساده است.همراه با رابط کاربری نیمه هادی ، در ماژول نیمه هادی قابلیت های الکترواستاتیکی پیشرفته ای ر ا که هم در رابط نیمه هادی و هم در رابط الکترواستاتیک مستقلا در دسترس می باشد تهیه شده است. شبیه سازی سطح سیستم و دستگاه ترکیبی از طریق رابط فیزیکی برای مدارهای الکتریکی با قابلیت وارد کردن SPICE امکان پذیر است. هنگامی که با ماژول موج اپتیک یا ماژول RF ترکیب می شود ، رابط های فیزیکی اضافی برای شبیه سازی Optoelectronic در دسترس قرار می گیرد. ماژول نیمه هادی شامل یک بانک اطلاعاتی مواد به همراه خو اص چندین ماده است. هر مدل همراه با مستنداتی است که شامل پیشینه نظری و دستورالعمل های گام به گام در مورد چگونگی ایجاد مدل است. مدل ها در COMSOL به صورت فایلهای MPH موجود است که می توانید بر ا ی تحقیقات بیشتر باز کنید. شما می توانید از دستورالعمل های گام به گام و مدل های واقعی به عنوان الگویی برای مدل سازی و برنامه های خود استفاده کنید.

 

در اینجا آشنایی با نرم افزار کامسول بخش دهم به اتمام رسیده است و در آموزش های بعدی به مباحث دیگر آموزش کامسول می پردازیم. همچنین از شما مخاطبین عزیز سایت همیارپروژه دعوت می کنم که برای انجام پروژه کامسول خود آموزش های ما را دنبال نمایید.

نویسنده : زهرا رستمی

جهت سفارش پروژه به لینک زیر مراجعه نمایید :
همچنین می توانید برای ارتباط سریعتر با شماره و آیدی تلگرام زیر تماس حاصل کنید :
۰۹۱۲۹۵۴۰۱۲۲ – آیدی تلگرام : @fnalk

از طریق کلیک برروی آیکن های زیر میتوانید پروژه خود را در تلگرام و یا واتساپ برای ما ارسال کنید:

ثبت سفارش در واتس آپ ثبت سفارش در تلگرام


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای همیارپروژه – مرجع اصلی پروژه های متلب و پایتون محفوظ است.