با ما تماس بگیرید
ساعت : 8 الی 23
09117983709 - 09330859275
(مشاوره و سفارش پروژه)
totop

ماژول دینامیک اجسام Multibody Dynamicچهارشنبه 05, مه 2021

comsol کامسول همیارپروژه

ماژول دینامیک اجسام Multibody Dynamic

در ادامه آموزش های سایت همیارپروژه نرم افزار کامسول ارائه خواهد شد .آموزشها از مقدماتی تا پیشرفته ادامه دارد و ما به شما کدنویسی در نرم افزار کامسول را یاد خواهیم داد. با ما همراه باشید.

comsol کامسول همیارپروژه

ماژول دینامیک اجسام Multibody Dynamic

ابزاری برای طراحی و بهینه سازی سیستم های چند بخشی در COMSOL

ماژول Multibody Dynamics موجود در نرم افزار COMSOL Multiphysics ، مجموعه ای پیشرفته از ابزارها را برای طراحی و بهینه سازی سیستم های مکانیکی سازه چند بخشی با استفاده از تجزیه و تحلیل المان محدود (FEA) فراهم می کند . ماژول شما را قادر می سازد تا سیستم های مختلط از اجسام انعطاف پذیر و سفت و سخت را شبیه سازی کنید ، جایی که ممکن است هر جسم در معرض جابجایی های بزرگ چرخشی یا انتقالی قرار گیرد . چنین تجزیه و تحلیل ها به شناسایی نقاط مهم در سیستم های چند بخشی شما کمک می کند ، بنابراین شما را قادر می سازد تا تجزیه و تحلیل های ساختاری را دقیق تر انجام دهید. استفاده از کتابخانه اتصالات کتابخانه ای از اتصالات از پیش تعریف شده در ماژول گنجانده شده است تا بتوانید روابط بین اجزای مختلف یک سیستم چند جسمی ، جایی که اجزاء به هم وصل شده اند به طوری که فقط نوع خاصی از حرکت بین آنها مجاز است را به راحتی و با قوت مشخص کنید . اتصالات دو مؤلفه را از طریق پیوست ها متصل می کنند ، در حالی که یک مؤلفه به طور مستقل در فضا حرکت می کند و
بخش دیگر بسته به نوع مفصل ، محدود به یک حرکت خاص است . انواع اتصالات در ماژول Multibody Dynamics به حدی عمومی است که می توانند هر نوع اتصال را مدل کنند . محققان و مهندسان می توانند از این طریق با استفاده از انواع مفصل زیر ، مدلهای دقیق مکانیک ساختاری چند بدنه را طراحی کنند.

انعطاف پذیری کامل در تجزیه و تحلیل چندگانه درکامسول

اجزای سیستمی که دچار تغییر شکل می شوند می توانند به عنوان انعطاف پذیر مدل شوند ، در حالی که سایر اجزا یا حتی بخش هایی از این مؤلفه ها می توانند سفت و سخت باشند . شما همچنین می توانید با ترکیب مدل ها در ماژول Dynamics Multibody با ماژول مواد غیرخطی سازه یا ماژول ژئومکانیکی ، طراحی و تجزیه و تحلیل دینامیکی چند قطعه متصل را ارائه دهید . در عین حال ، بقیه فیزیک هایی که می توانید با COMSOL Multiphysics و مجموعه ماژول های خاص برنامه کار کند ، با فیزیک شرح داده شده توسط ماژول Multibody Dynamics مانند اثرات انتقال حرارت یا پدیده های الکتریکی همراه نمایید .

تجزیه و تحلیل گذرا ، دامنه فرکانس ، مقادیر ویژه ای ، و پویایی multibody ایستا را می توان انجام داد . به اتصالات می توان به چشمه های خطی / پیچشی با خاصیت میرایی ، نیروهای اعمال شده و لحظه ها اختصاص داد و حرکت را به عنوان تابعی از زمان تجویز کرد.

تجزیه و تحلیل و قابلیت پردازش بعد از پردازش شامل موارد زیر است :

• جابجایی / چرخش نسبی بین دو مؤلفه و سرعت آنها
• نیروهای واکنش و مومنتوم در اتصالات
• چهارچوبهای مرجع مختصات محلی و جهانی
• استرس و تغییر شکل در قسمت های انعطاف پذیر
• تجزیه و تحلیل خستگی از قسمت های انعطاف پذیر با ترکیب با ماژول خستگی

غالباً ، حرکت بین دو مؤلفه به دلیل وجود یا عملکرد سایر اجسام جسمی محدود می شود . محدود کردن و قفل شرطی حرکت نسبی را می توان برای اتصالات مشخص کرد تا به طور کامل تعریف و مدل سازی این سیستم های پیچیده انجام شود . به عنوان مثال در رباتیک می توان حرکت نسبی بین دو بازو را به عنوان تابعی از پیش تعریف شده از زمان تعریف کرد . اتصالات همچنین می توانند دارای بهار باشند و عوامل میرایی مناسب را می توان در ماژول Dynamics Multibody وارد کرد.

در اینجا آشنایی با نرم افزار کامسول بخش نوزدهم به اتمام رسیده است و در آموزش های بعدی به مباحث دیگر آموزش کامسول می پردازیم. همچنین از شما مخاطبین عزیز سایت همیارپروژه دعوت می کنم که برای انجام پروژه کامسول خود آموزش های ما را دنبال نمایید.

نویسنده : زهرا رستمی

جهت سفارش پروژه به لینک زیر مراجعه نمایید :
همچنین می توانید برای ارتباط سریعتر با شماره و آیدی تلگرام زیر تماس حاصل کنید :
۰۹۱۲۹۵۴۰۱۲۲ – آیدی تلگرام : @fnalk

از طریق کلیک برروی آیکن های زیر میتوانید پروژه خود را در تلگرام و یا واتساپ برای ما ارسال کنید:

ثبت سفارش در واتس آپ ثبت سفارش در تلگرام


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای همیارپروژه – مرجع اصلی انجام پروژه های برنامه نویسی محفوظ است.