با ما تماس بگیرید
ساعت : 8 الی 23
09117983709 - 09330859275
(مشاوره و سفارش پروژه)
totop

طراحی لایه ها در نرم افزار GISیکشنبه 12, سپتامبر 2021

GIS

طراحی لایه ها در نرم افزار GIS

در ادامه آموزش های سایت همیارپروژه نرم افزار GIS ارائه خواهد شد .آموزشها از مقدماتی تا پیشرفته ادامه دارد و ما به شما  در نرم افزار GIS را یاد خواهیم داد. با ما همراه باشید.

GIS

 

Full extent

اگر نقشه ها و لایه های ما در حالت بزرگنمایی یا کوچک نمایی باشد با استفاده از این ابزار می توانیم تمامی لایه های موجود را به طور کامل در محدوده display نمایش دهیم.

GIS

Go back to previous extent

این ابزار در صورتی فعال می شود که از ابزار زوم استفاده کرده باشیم، با استفاده از این بزرگنمایی و کوچک نمایی انجام گرفته را یک مرحله به عقب باز گردانیم، یعنی با هر بار کلیک کردن بر روی ای ابزار میزان زوم یک مرحله به عقب باز می گردد.

GIS

 

Go to next extent

این ابزار در صورتی فعال خواهد شد که از ابزار قبلی (go back to previous extent) استفاده کرده باشیم، به این صورت که با هر بار کلیک بر روی این ابزار یک مرحله به زوم بعدی خواهیم رفت.

GIS

Select feature

این ابزار امکان انتخاب عوارض موجود در لایه ها را می دهد. برای استفاده از این ابزار بر روی آیکن کلیک کرده و سپس بر روی یکی از دهستان ها کلیک کنید، پس از کلیک کردن رنگ نقشه تغییر خواهد کرد، برای انتخاب چند عارضه ابتدا با ابزار select feature یکی از عوارض را انتخاب کرده و سپس کلید shift را گرفته و عوارض بعدی را انتخاب کنید، یا اینکه بر روی عوارضی که می خواهیم انتخاب کنیم کادری بر روی آن محدوده رسم می کنیم که تمامی عوارضی که در آن محدوده قرار دارد به حالت انتخاب قرار خواهند گرفت.

GIS

GIS

Clear selected feature

این ابزار در صورتی فعال می شود که از ابزار select feature استفاده کرده باشیم، اگر عوارضی در روی نقشه به حالت انتخاب باشد با کلیک بر روی این ابزار تمامی عوارض انتخاب شده از حالت انتخاب خارج خواهند شد.

GIS

Select element

با استفاده از این ابزار می توان عناصر موجود در نقشه انتخاب کرد، عناصری مثل جهت شمال، راهنمای نقشه، مقیاس

GIS

Identify

با استفاده از این ابزار می توان برخی از خصوصیات عوارض نقشه که در داخل جداول اطلاعاتی قرار گرفته اند را مشاهده کرد، بر روی این ابزار کلیک کنید و سپس بر روی یکی از دهستانهای موجود در نقشه کلیک کنید تا پنجره identify باز شود در این پنجره خصوصیات دهستانی که بر روی آن کلیک کردید را می بینید مثل نام، نوع عارضه، شماره شناسایی.

GIS

GIS

در اینجا آشنایی با نرم افزار GIS به اتمام رسیده است و در آموزش های بعدی به مباحث دیگر آموزش GIS می پردازیم. همچنین از شما مخاطبین عزیز سایت همیارپروژه دعوت می کنم که برای پروژه GIS خود آموزش های ما را دنبال نمایید.

نویسنده : زهرا رستمی

جهت سفارش پروژه به لینک زیر مراجعه نمایید :
همچنین می توانید برای ارتباط سریعتر با شماره و آیدی تلگرام زیر تماس حاصل کنید :
۰۹۱۱۷۹۸۳۷۰۹– آیدی تلگرام : @fnalk

از طریق کلیک برروی آیکن های زیر میتوانید پروژه خود را در تلگرام و یا واتساپ برای ما ارسال کنید:

ثبت سفارش در واتس آپ ثبت سفارش در تلگرام


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای همیارپروژه – مرجع اصلی انجام پروژه های برنامه نویسی محفوظ است.