" > شبکه عصبی در متلب |همیارپروژه|انجام پروژه متلب هوش مصنوعی
با ما تماس بگیرید
ساعت : 8 الی 23
09117983709 - 09330859275
(مشاوره و سفارش پروژه)
totop

شبکه عصبی در متلبشنبه 07, نوامبر 2020

همیارپروژه - آموزش متلب

آموزش شبکه عصبی در متلب

در ادامه آموزش های سایت همیارپروژه برنامه نویسی متلب ارائه خواهد شد .آموزشها از مقدماتی تا پیشرفته ادامه دارد و ما به شما کدنویسی در نرم افزار متلب را رایگان یاد خواهیم داد. با ما همراه باشید.

انجام پروژه متلب

مدل ریاضی شبکه عصبی

هوش مصنوعی متلب همیار پروژه

 منطق فازی

. تئوری مجموعه های فازی و منطق فازی را اولین‌بار پروفسور لطفی زاده در سال ۱۹۶۵ معرفی نمود. منطق فازی  به سیستم هایی اشاره دارد که به جای مقادیر درست و نادرست که در محیط های دیجیتال طبیعی ترند، می‌توانند با سطوح متغیر قطعیت کار کند. تئوری مجموعه های فازی مفهوم عضویت باینری عناصر را بسط  می‌دهد و عضویت درجه بندی شده را مطرح می‌کند.

جالب ترین کاربرد منطق فازی، تفسیری از که این علم از ساختار تصمیم گیری های موجودات هوشمند، و در راس آن ها، هوش انسانی به دست می دهد. شاید یکی از جالب ترین کاربردهای منطق فازی و هوش مصنوعی در بازی‌های رایانه‌ای و جلوه های ویژه سینمایی باشد. منطق فازی در هوشمند ساختن ربات های سخت افزاری نیز کاربردهای زیادی دارد.

 الگوریتم ژنتیکGa

الگوریتم ژنتیک از اصول انتخاب طبیعی داروین برای یافتن فرمول بهینه جهت پیش بینی یا تطبیق الگو استفاده می‌کنند. در حقیقت بدین روش می توانیم در فضای حالت مسئله حرکتی سریع تر برای یافتن جواب های احتمالی داشته باشیم, یعنی می‌توانیم با عدم بسط دادن کلیه حالات به جوابهای مورد نظر برسیم. الگوریتم های ژنتیک الگوریتم های هستند که دارای قدرت بسیار زیادی در یافتن جواب مسئله هستند, اما باید توجه داشت که شاید بتوان کاربرد اصلی این الگوریتم ها را در مسائلی در نظر گرفت که دارای فضای حالت بسیار بزرگ هستند و عملاً بررسی همه حالت ها برای انسان در زمانهای نرمال( در حد عمر بشر) ممکن نیست. از طرفی باید توجه داشت که حتماً به این حالت مختلف مسئله باید دارای پیوستگی  مناسب و منطقی باشیم.

 کاربردهای شبکه های عصبی در پزشکی

شبکه های عصبی برای مشکلات بیو مدیکال برنامه های کاربردی گسترده‌ای در آینده ارائه خواهند کرد, و در حال حاضر به طور موفقیت آمیز در زمینه‌های مختلف زیر به کار رفته است.

. سیستم های تشخیص

. آنالیزهای شیمی_ پزشکی

. آنالیز تصویر

. پیشرفت های دارویی

سیستم های تشخیص

. به طور عادی برای کشف سرطان و مشکلات قلبی کاربرد دارند. مزایای استفاده ازann ها این است که تحت تاثیر عوامل خستگی, شرایط کاری و موقعیت های عاطفی قرار نمیگیرند.

. تشخیص سرطان سینه

.برسی  سیگنال eeg برای تشخیص مراحل خواب

. تشخیص بیماری سل

. تشخیص هوشمند بیماری دیابت

آنالیزهای شیمی_ پزشکی

. در پزشکی برای آزمایش خون

. نمونه ادرار

. سطوح شیارهای گلوکز در دیابتیک ها

. تعیین سطوح در مایعات بدن

. تعیین شرایط پاتولوژی مثل سل

 آنالیز تصویر

. در آنالیز تصاویر پزشکی با کیفیت های متفاوت و متنوع به کار گرفته می شود. برنامه های کاربردی در این زمینه شامل

. کشف تومور درveltra_sonogram

. دسته بندیx_ray های سینه

. دسته بندی بافت و ماهیچه درmri

تعیین شکل استخوان بندی از عکس هایx_ray

. تعیین بلوغ مغزی

پیشرفت های دارویی و مدلسازی سیستم قلبی عروقی

. توسعه داروها برای درمان سرطان و ایدز

. پروسه مدل کردن بیومولکولها

. مدل کردن آزمایشی سیستم قلبی_ عروقی انسان. تشخیص می تواند به وسیله ساختن یک مدل از سیستم قلبی_ عروقی یک شخص منحصر به فرد و مقایسه آن با داده های پزشکی که از بیمار گرفته شده به دست آید.

مزایای چنین سیستم هایی می‌تواند چک  شدن سریع و بدون درد بیماری های قلبی باشد. بنابراین بیماری در مراحل اولیه تشخیص داده میشود. البته در این سیستم نیاز به پزشکان رد نمی شود.

. آمیزش سنسورها در این روش ما را قادر می سازند تا روابط پیچیده میان مقادیر سنسور های مجزا یاد گرفته شود( درصورت تحلیل شدن به صورت مجزا از بین خواهند رفت)

در اینجا آشنایی با محیط متلب بخش نود وششم به پایان رسیده است و در آموزش های بعدی به مباحث دیگر آموزش متلب می پردازیم. همچنین از شما مخاطبین عزیز سایت همیارپروژه دعوت می کنم که برای انجام پروژه متلب خود آموزش های ما را دنبال نمایید.

نویسنده: زهرا رستمی

جهت سفارش پروژه به لینک زیر مراجعه نمایید :
همچنین می توانید برای ارتباط سریعتر با شماره و آیدی تلگرام زیر تماس حاصل کنید :
۰۹۱۲۹۵۴۰۱۲۲ – آیدی تلگرام : @fnalk

از طریق کلیک برروی آیکن های زیر میتوانید پروژه خود را در تلگرام و یا واتساپ برای ما ارسال کنید:

ثبت سفارش در واتس آپ ثبت سفارش در تلگرام

 

 

 

 

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای همیارپروژه – مرجع اصلی پروژه های متلب و پایتون محفوظ است.