" > روش تغییرنام هر level در نرم افزار Revit قسمت ششم | همیارپرژه
با ما تماس بگیرید
ساعت : 8 الی 23
09117983709 - 09330859275
(مشاوره و سفارش پروژه)
totop

روش تغییرنام هر level در نرم افزار Revit قسمت ششمدوشنبه 02, نوامبر 2020

آموزش Revit همیارپروژه

روش تغییرنام هر level در نرم افزار Revit قسمت ششم

در ادامه آموزش های سایت همیارپروژه آموزش نرم افزار Revit مناسب رشته های مهندسی معماری, عمران, برق , مکانیک و… ارائه خواهد شد .آموزشها از مقدماتی تا پیشرفته ادامه دارد و ما به شما طراحی در نرم افزار Revit را یاد خواهیم داد. با ما همراه باشید.

Revit

روش تغییرنام هر level در نرم افزار Revit

از این روش نیز می توانید برای تغییر نام هر level استفاده کنید با این تفاوت که این بار روی عبارت level  کلیک کنید و اسم هرlevel را وارد کرده و Enter را بزنید تا پیغامی ظاهر شود, که می بایست در این پیغام روی yes کلیک کنید.

نکته مهم

از آنجایی که ترتیب ثبت level ها در project Browser بر اساس حروف الفبا می باشد. بهتر است قبا از وارد کردن هر اسمی , یک عدد ریاضی به ترتیپ وارد کنید, تا برای انتخاب کف هر طبقه دچار مشکل نشوید.عمران معماری revit همیار پروژه

روش دوم

پس از ترسیم leveها اگر روی هر خطlevel  کلیک و آن را انتخاب کنید, اختلاف طبقه را نسبت به طبقه بالایی و پایینی مشاهده می کنید در این حالت با بردن موس روی هر یک از اختلاف طبقه عبارتEdit dimension length ظاهر می شود که با کلیک روی آن مقدار اختلاف سطح قبلی را پاک کرده و مقدار مورد نظر را وارد کنید

عمران معماری revit همیار پروژه

نکته ساده

وقی که شما روی هر کدام از level هایی که ترسیم کرده اید, یکبار کلیک کنید وآن را انتخاب کنید, چند نماد در اطراف آن نمایان می شود.

در این حالت اگر موس را روی مربع های دو سر خط level ببرید عبارت show Bubble ظاهر می شود که با تیکدار کردن این مربع کوچک , نماد اختلاف ارتفاع در آن جهت نیز نمایش داده می شود.

عمران معماری revit همیار پروژه

با بردن موس روی دایره های کوچک در دو سر level انتخاب شده, عبارت modify the level by dragging mode end ظاهر می شود که در این وضعیت با کلیک روی این دایره ها و هم زمان خط level با پایین نگه داشتن کلیک چپ موس , درااگ کنید می توانید طول را کاهش یا افزایش دهید.

عمران معماری revit همیار پروژه

در این حالت اگر level هایی که ایجاد کرده اید در یک راستا باشند تمامی آنها با هم جابه جا می شوند,

حال اگر بخواهیم level انتخاب شده را در آن جهت تغییر دهید باید روی نماد قفل کلیک کرده تا قفل باز شود, در این حالت level فقط طول انتخاب شده جابه جا می شود.

عمران معماری revit همیار پروژه

با بردن موس روی نماد شکستگی که در جلوی نماد اختلاف سطح یا طبقه وجود دارد , عبارت Add eblow

ظاهر می شود, که با کلیک روی این نماد( متلب همیار پروژه)آن قسمت به صورت زاویه ۴۵درجه شکسته می شود, از این حالت در مواقع ای که دو leve در نزدیکی هم هستند و نماد واعداد ونام level روی یکدیگر قرار گرفته اند

می توان استفاده نمود, وبا بردن موس روی دو دایره کوچک در همین قسمت , عبارت Drag ظاهر می شود که این امکان را می دهد که مقدار فاصله ها را آفزایش داده ویا به حالت اولیه برگردانیم.عمران معماری revit همیار پروژه

 

Level Properties (مشخصات)

بیشترین پارامترهای قابل ویرایش مانند, نوع خطوط   ,رنگ ضخامت و ….در این قسمت قرار دارد.برای اینکار به روش زیر عمل کنید.

۱-در صفحه کاری یک خط levelرا انتخاب کنید.

۲-روی پنجره properties روی آیکن   Edit type(   متلب همیار پروژه )کلیک کنید

عمران معماری revit همیار پروژه

با کلیک روی این آیکن پنجره ای با همین نام ظاهر می گردد.در این پنجره مشخصات کلی خطوط را می توانید ویرایش کنید.

عمران معماری revit همیار پروژه

 

 

در اینجا آشنایی با نرم افزار Revit بخش ششم به پایان رسیده است و در آموزش های بعدی به مباحث دیگر آموزش Revit می پردازیم. همچنین از شما مخاطبین عزیز سایت همیارپروژه دعوت می کنم که برای انجام پروژه های مهندسی معماری , انجام پروژه های مهندسی عمران , انجام پروژه های Revit خود آموزش های ما را دنبال نمایید.

از طریق کلیک برروی آیکن های زیر میتوانید پروژه خود را در تلگرام و یا واتساپ برای ما ارسال کنید:

 

 

 

 

 

 

 

نویسنده : زهرا رستمی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای همیارپروژه – مرجع اصلی پروژه های متلب و پایتون محفوظ است.