" > تقویم کاری پروژه -آموزش نرم افزار MSP ( مهندسی صنایع)-جلسه5 | همیارپروژه
با ما تماس بگیرید
ساعت : 8 الی 23
09117983709 - 09330859275
(مشاوره و سفارش پروژه)
totop

تقویم کاری پروژه -آموزش نرم افزار MSP ( مهندسی صنایع)-جلسه۵جمعه 28, آگوست 2020

انجام پروژه مهندسی صنایع- سفارش پروزه مهندسی صنایع - انجام پروژه MSP - سفارش پروژه MSP - آموزش گام به گام MSP - پروژه MSP

تقویم کاری پروژه در MSP

در ادامه آموزش های سایت همیارپروژه آموزش نرم افزار MSP مناسب رشته مهندسی صنایع ارائه خواهد شد .آموزشها از مقدماتی تا پیشرفته ادامه دارد و ما به شما نرم افزار های مناسب رشته صنایع را یاد خواهیم داد. با ما همراه باشید.

مهندسی صنایع همیار پروژه

تعریف تقویم کاری پروژه:

تقویم کاری پروژه را می توان با استفاده از ابزار Project Guide در بخش Define General Working Time تعریف نمود, در بخش سه نقویم به صورت پیش فرض در نرم افزار MSProject تعریف شده که تقویم استاندارد برای برنامه ریزی پروژه در نظر گرفته شده است. به منظور ویرایش زمانهای کاری ابتدا تقویم کاری مربوطه را انتخاب کرده و در بخش بعدی با استفاده از Check Box های موجود برای هر روز هفته می توان آن روز را به صورت روز کاری تعریف نمود.

در صورت تمایل به تغییر ساعت کاری در هر روز می توانید I want to adjust the working hours ساعات کاری را در هر روز ویرایش کنید شکل زیر مراحل انجام کار نشان می دهد:

انجام پروژه صنایع- تقویم کاری روزانه

به منظور ثبت روزهای کاری خاص و موارد استثنا در تقویم کاری پروژه می توانید از منوی Tools بر روی Change workind Time کلیک کنید تا صفحه ی زیر ظاهر شود.

انجام پروژه صنایع- تقویم کاری روزانه

در بالای صفحه, سمت راست دکمه Create New Calendar وجود دارد با زدن این دکمه می توان یک تقویم ایجاد نمود چنانچه در موارد خاص, به تقویت ویژه ای نیاز داشتید , در نرم افزار MSP اقدام به ایجاد تقویم جدید نمایید, در غیر اینصورت, تقویم جاری نرم افزار را که تحت عنوان Standard می باشد, اصلاح نمود و به کار گیرد.

برای اصلاح تقویم در پایین صفحه ی change working time دو زبانه به نام های Work weeks و Exceptions وجود دارد. بر روی زبانه Work Week کلیک کنید.

انجام مهندسی صنایع

در ستون Name عبارت [Default] نوشته شده است. روی این عبارت دو بار کلیک کنید و یا دکمه Details را بزنید صفحه [Default] Details for گشوده می شود.

Msp

در سمت چپ این صفحه روزهای هفته درج شده است. در سمت راست سه گزینه وجود دارد:

Use project default time for these days

با انتخاب این گزینه زمانهای کاری پیش فرض نرم افزار MSP برای آن روز هفته در نظر گرفته می شود.

این زمان های پیش فرض به صورت زیر است:

روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل و سایر روزهای هفته از ساعت ۸-۱۲ صبح و ۱۳-۱۷ بعد از ظهر

Set days to nonworking time

با انتخاب این گزینه نرم افزار روزی از هفته را که انتخاب کرده اید , به عنوان روز تعطیل در نظر می گیرد.

Set day(s) to these specific working times

با انتخاب این گزینه می توانید ساعات کاری در مورد نظر خود را برای روزی از هفه که انتخاب نموده اید, تعیین کنید.

همانگونه که می دانید در تقویم شمسی, روزهای جمعه تعطیل و معمولا روزهای پنجشنبه ساعت کاری تا قبل از ظهر و روزهای شنبه و یکشنبه نیز روز های کاری و غیر تعطیل می باشند. حال می بایست این اصلاحات را در تقویم پیش فرض نرم افزار , اعمال نمود.

در صفحه Details for [Default] روی روز Sunday (یکشنبه) از ستون سمت چپ کلیک کرده و در سمت راست گزینه سوم (Set day(s) to these…) را انتخاب نمایید.

در پایین این گزینه جدولی با ستون From و To قرار دارد, در ردیف اول ستون Form عدد ۸  و در ستون T0 عدد ۱۲ را تایپ نمایید. به ردیف دوم رفته در ستون Form عدد ۱۳ و در ستون To عدد۱۷ را تایپ کنید, حال در ستون سمت چپ روز Saturday (شنبه)  را انتخاب نموده. کارهای قبلی را که برای روز یکشنبه انجام دادید تکرار نمایید . به این ترتیب روزهای شنبه و یکشنبه طبق تقویم شمسی به عنوان روز کاری تعیین می شود.

حال روز جمعه (Friday) را انتخاب نمایید . همانگونه که ملاحظه می نمایید نرم افزار به صورت پیش فرض این روز را روز کاری انتخاب کرده است, اما در تقویم شمسی این روز , روز تعطیل است لذا گزینه دوم (Set days to nonworking time) را از سمت راست انتخاب نمایید به این ترتیب روز جمعه روز تعطیل خواهد شد.

حال روز پنجشنبه (Tursday) را انتخاب نمایید, گزینه سوم را انتخاب نموده و ردیف دوم جدول From/To را حذف کنید.حال بر روی دکمه Ok در صفحه Details for [Default] کلیک نمایید. همانگونه که ملاحظه می کنید تقویم کاری اصلاح شده. و روزهای جمعه به عنوان روز تعطیل به رنگ خاکستری در آمده است و سایر روز کاری می باشد.

چنانچه در تقویم کاری پروژه , روز و یا روزهای خاصی تعطیل باشد و یا اینکه در آن ایام , ساعات کاری با دیگر روزها متفاوت باشد اصلاحات مربوط به این روز یا روزهای خاص را می توان به صورت زیر در تقویم اعمال نمود.

بر روی زبانه Exceptions کلیک کنید:

MSP

در ستون name عنوان آن روز خاص را تایپ نمایید. ( به عنوان مثال عید نوروز) در ستون Start تاریخ شروع ایام تعطیل را مشخص کنید. ( به عنوان مثال ۲۰ مارس) در ستون Finish تاریخ پایان این ایام تعطیل را مشخص کنید. ( به عنوان مثال ۲۳ مارس)

همانطور که ملاحظه می کنید, هنگامی که ستون Start را کلیک می نمایید .می توانید با زدن فلش آبی رنگ ظاهر شده در گوشه سلول مربوطه, تقویت ماهانه را ملاحظه کنید. بازدن دکمه های فلش آبی رنگ سمت چپ و راست روی تقویم ماهانه, می توانید ماه مورد نظر را تغییر دهید.

تا به ماه مارس برسید در تقویم مربوط به ماه مارس روی روز بیستم کلیک کنید. به همین ترتیب در ستون Finish نیز تاریخ ۲۳ مارس را انتخاب نمایید .به این ترتیب روزهای ۲۰ تا ۲۳ مارس روز تعطیل در نظر گرفته خواهد شد.

 

در اینجا آشنایی با نرم افزار MSP بخش پنجم به پایان رسیده است و در آموزش های بعدی به مباحث دیگر آموزش MSP می پردازیم. همچنین از شما مخاطبین عزیز سایت همیارپروژه دعوت می کنم که برای انجام پروژه های مهندسی صنایع و انجام پروژه نرم افزار MSP خود آموزش های ما را دنبال نمایید.

 

نویسنده: زهرا رستمی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای همیارپروژه – مرجع اصلی پروژه های متلب و پایتون محفوظ است.