" > المان های طراحی در Revit قسمت نهم |همیار پروژه|المان های طراحی در Revit قسمت نهم
با ما تماس بگیرید
ساعت : 8 الی 23
09117983709 - 09330859275
(مشاوره و سفارش پروژه)
totop

المان های طراحی در Revit قسمت نهمشنبه 07, نوامبر 2020

آموزش Revit همیارپروژه

المان های طراحی در Revit قسمت نهم

در ادامه آموزش های سایت همیارپروژه آموزش نرم افزار Revit مناسب رشته های مهندسی معماری, عمران, برق , مکانیک و… ارائه خواهد شد .آموزشها از مقدماتی تا پیشرفته ادامه دارد و ما به شما طراحی در نرم افزار Revit را یاد خواهیم داد. با ما همراه باشید.

Revit

Walls (دیوارها)

دیوارها نیز همانند دیگر عناصر پایه ای برای ایجاد مدل ساختمان درRevit architecture ، نمونه ای از پیش تعریف شده در قسمت family   می باشند. هرکدام بیانگر نمونه‌ های  استاندارد از دیوار، از قبیل وظیفه آن ، ترکیب و ساختار و ضخامت  آن ها می باشند. می توانید به صورت مهندسی مشخصات و ویژگی های دیوار را در قسمت تعریف  مشخصات، متفاوت افزوده و یا حذف کنید سه لایه با توجه به محل تعریف آن و وظیفه به آن اختصاص دهید.

عمران همیار پروژه revit

 

 نحوه انتخاب دستور دیوار(wall )

۱.درFLOOR PLANE روی LEVEL   مورد نظر دابل کلیک کنید( در محیط سه بعدی نیز می توانید ترسیم کنید) سپس درکلیک کنید

.عمران همیار پروژه revit

تایپ عبارت(WL )

نحوه ترسیم دیوار:

بعد از انتخاب دستورwall میتوانید در قسمتtype selector از پنجرهproperties با کلیک کردن در لیست کشویی نوع دیوار را مشخص کنید.

عمران همیار پروژه revit

سپس درoptiins bar  با توجه به مدل دیوار و محل ترسیمی گزینه های زیر را مشخص کنید.

عمران همیار پروژه revit

Level

این گزینه زمانی درoptions bar  نمایان می شود برای ترسیم دیوار در نمای سه بعدی قرار گرفته باشید و بیانگر آن است که مبنای(base ) ترسیم دیوار از چه طبقه ای شروع شود.

Height : می‌توانید یک طبقه را برای قسمت بالای دیوارها انتخاب کنید, یعنی بعد از مشخص نمودن مبنای دیوار, تا چه طبقه ای این دیوار امتداد پیدا کند،  همچنین می‌توانید  در صورت انتخاب پیش از این گزینه(unconnected فرض) مقدار ارتفاع مورد نظر را وارد کنید.

Location line : با انتخاب هر کدام از پلان های عمودی  برای ترسیم دیوار ها، هنگامی که باید دیوار ها را در موقعیت های ترسیمی متفاوت با یکدیگر همتراز شوند می توانید با استفاده از گزینه های این لیست در موقعیتهای مربوط به خودشان استفاده کنید.  برای مثال:

گزینه های این لیست عبارتند از:

Wall centerline(default)

Core centerline

Finish face:exterior

Finish face:interior

Core face :exterior

Core face :interior

عمران همیار پروژه revit

….  با دار کردن این گزینه زمانی که در حال ترسیم دیوار هستید , ترسیمات به حالت زنجیر به یکدیگر متصل می شوند، یعنی با کلیک پشت سر هم و با  تعیین فاصله های مشخص می توانید دیوار را ترسیم کنید حال اگر تیک  این گزینه را بردارید دیوارها به صورت جداگانه ترسیم می شود.

Offset : از این گزینه هم برای زمانی که خواستید با یک فاصله خاصی از نقطه انتخاب شده دیوار را ترسیم کنید. میتوان استفاده کرد که مقدار عدد مورد نظر را جلوی همین گزینه وارد کنید.

عمران همیار پروژه revit

Radius 

اگر کنج دیوار را در حال ترسیم بخواهید گرد(  fillet )کنید این گزینه  را تیک دار کرده و شعاع مورد نظر را برای گرد کردن گوشه های دیوارجلوی این گزینه وارد کنید.

عمران همیار پروژه revit

بعد از انجام تنظیمات فوق که بستگی کامل به محل و طبقه و نوع طرح معماری آن دارد در قسمتDraw یکی از حالات ترسیمی را انتخاب کنید. پیش فرضline در حال انتخاب است نحوه کار این دستورات مانند مشابه همین دستور را  در اتوکد می باشد.

عمران همیار پروژه revit

در این پانل دو  آیکون ممکن است برای شما نا آشنا باشد:

Pik linesعمران همیار پروژه revit با استفاده از این آیکون می‌توانید یک سطح را به دیوار تبدیل کنید. در هنگامmass  سازی به اهمیت کاربرد این آیکون پی خواهید برد.

عمران همیار پروژه revit

اکنون در صفحه کاری با استفاده از موس با کلیک کردن  در نقطه شروع و مشخص کردن نقطه پایانی دیوار را رسم کنید.

بعد از ترسیم دیوار برای خارج شدن روی آیکون modify کلیک کنید.

عمران همیار پروژه revit

نکته مهم:شما این امکان را دارید که با تعیین نقطه شروع، طول دیوار را وارد کرده تا دیوار به طول خواسته شده ترسیم گردد.

نکته مهم: با پایین نگه داشتنshift می‌توانید دیوارهایی به حالت افقی و عمودی رسم کنید.

نکته مهم: پس از ترسیم دیوار نیز این امکان را دارید که طول و زاویه دیوار را با انتخاب دیوار مورد نظر تغییر دهید.

عمران همیار پروژه revit

نکته مهم: همانطوری که می دانید با حالت کلی دیوارها از دو سطح داخلی و خارجی تشکیل شده است حال اگر بخواهید موقعیت این سطوح را با یکدیگر تعویض کنید کافی است که بعد دیوار مورد نظر را روی این آیکن  انتخابکلیک کنید.

در اینجا آشنایی با نرم افزار Revit بخش نهم به پایان رسیده است و در آموزش های بعدی به مباحث دیگر آموزش Revit می پردازیم. همچنین از شما مخاطبین عزیز سایت همیارپروژه دعوت می کنم که برای انجام پروژه های مهندسی معماری , انجام پروژه های مهندسی عمران , انجام پروژه های Revit خود آموزش های ما را دنبال نمایید.
از طریق کلیک برروی آیکن های زیر میتوانید پروژه خود را در تلگرام و یا واتساپ برای ما ارسال کنید:

 

 

 

 

 

 

 

نویسنده : زهرا رستمی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای همیارپروژه – مرجع اصلی پروژه های متلب و پایتون محفوظ است.