" > ادامه تقویم کاری پروژه -آموزش نرم افزار MSP ( مهندسی صنایع)-جلسه 6 | همیارپروژه
با ما تماس بگیرید
ساعت : 8 الی 23
09117983709 - 09330859275
(مشاوره و سفارش پروژه)
totop

ادامه تقویم کاری پروژه -آموزش نرم افزار MSP ( مهندسی صنایع)-جلسه ۶سه‌شنبه 01, سپتامبر 2020

انجام پروژه مهندسی صنایع- سفارش پروزه مهندسی صنایع - انجام پروژه MSP - سفارش پروژه MSP - آموزش گام به گام MSP - پروژه MSP

تقویم کاری پروژه در MSP

در ادامه آموزش های سایت همیارپروژه آموزش نرم افزار MSP مناسب رشته مهندسی صنایع ارائه خواهد شد .آموزشها از مقدماتی تا پیشرفته ادامه دارد و ما به شما نرم افزار های مناسب رشته صنایع را یاد خواهیم داد. با ما همراه باشید.

مهندسی صنایع همیار پروژه

ادامه آموزش تقویم کاری پروژه

زبانه Exception  فقط مربوط به روزهای تعطیل خاص نیست. نرم افزارMSP  به صورت پیش فرض روز انتخابی را روز تعطیل فرض می کند. اگر شما بخواهید در روزهای خاصی از یک یا چند هفته , ساعات کاری را افزایش و یا کاهش دهید, می توانید در این قسمت این تغییرات را اعمال کنید در ستون Name عنوان آن روز ( های) خاص را تایپ نمایید بر روی دکمه Details کلیک نمایید صفحه زیر ظاهر می شود.

صنایع

در بالای صفحه گزینه Working Time را انتخاب نموده در جدول From/To ساعات کاری مورد نظر را درج نمایید.

شما در زبانه Exceptions می توانید تنظیمات زیر را اعمال کنید.

در قسمت Recurrence pattern چنانچه این تغییرات در پریودهای زمانی دیگر نیز قابل تکرار است, می توانید تنظیمات مربوطه را انجام دهید.

به عنوان مثال تنظیمات نوروز هر سال به صورت ثابت در تاریخ های تنظیم شده تکرار می گردد. لذا می توان در این قسمت گزینه Yearly را انتخاب نمود.

در قسمت Range of recurrence شروع و پایان بازه ی زمانی اجرای تغییرات اعمال شده را در قسمت Start و End by مشخص نمایید و یا اینکه تعداد پریودهای مورد نظر را در قسمت End after مشخص کنید. به عنوان مثال تعداد سالهایی که می خواهید تعطیلات نوروز اعمال شود را مشخص نمایید. به این ترتیب پس از انجام کلیه تنظیمات, تغییرات مربوط به تقویم کاری پروژه انجام گرفته است و می توان مراحل بعدی را آغاز نمود.

تعریف فعالیت های ساختار شکست پروژه:

به منظور ثبت فعالیت ها و ساختار شکست ابتدا وارد نمای گانت چارت شده و اطلاعات مربوط به WBS را وارد نمایید. عنوان تک تک فعالیت ها را به ترتیبی که در شکل زیر مشخص شده است, در ستون Task name وارد نمایید.

پس از ورود اطلاعات مربوط به فعالیت ها باید آنها را بر اساس ساختار شکست کار طراحی شده سطح بندی نمود.

مهندسی صنایع

نرم افزار MSP فعالیت ها را به صورت اصطلاحا “outline” دسته بندی می نماید.

در این نوع دسته بندی , می بایست فعالیت ها را در قالب یک سری “بسته کاری” دسته بندی نمود. هر بسته کاری شامل یک فعالیت اصلی و یک یا چند زیر فعالیت می باشد.

در این مثال, فعالیت های گودبرداری, فونداسیون و اسکلت به عنوان فعالیت های اصلی می باشند. ابتدا , فعالیت اصلی اسکلت را به همراه زیر فعالیت هایش در قالب یک بسته کاری دسته بندی نمایید. برای این منظور زیر فعالیت های مربوط به فعالیت اصلی اسکلت را انتخاب نمایید. برای انتخاب چند فعالیت می توانید به یکی از سه روش زیر عمل نمایید:

  • روی فعالیت اول چپ کلیک نمایید کلید Ctrl صفحه کلید را پایین نگه داشته , بر روی فعالیت های مورد نظر بعدی را, یک به یک کلیک نمایید.
  • روی فعالیت اول چپ کلیک نمایید کلید Shift را پایین نگه داشته روی آخرین فعالیت مورد نظر کلیک نمایید فعالیت ابتدایی و انتهایی و تمامی فعالیت های بین آنها انتخاب می گردد.
  • کلید سمت چپ موس را روی فعالیت اول فشار دهید کلید موس را پایین نگه داشته و نشانگر ماوس را تا آخرین فعالیت مورد نظر بکشید.

حال آیکون Indet را که به صورت

MSP

در نوار ابزار وجود دارد کلیک نمایید به این ترتیب فعالیت های  ۱۵تا ۱۹ به عنوان زیر فعالیت های فعالیت ۱۴ ( اسکلت) تعیین گردیدند.

علاوه بر روش فوق دستور Indent از مسیر زیر نیز قابل دسترسی است.

از منوی Project بر روی Outline و سپس Indent کلیک کنید.

همین کار را برای زیر فعالیت های فوندانسیون و زیر فعالیت های گود برداری انجام دهید. چنانچه به اشتباه , فعالیتی را زیر مجموعه ی فعالیت دیگری قرار دادید, می توانید با انتخاب آن فعالیت و کلیک کردن روی آیکون Outdent که به شکل

صنایع

در نوار ابزار کنار آیکون Indent قرار دارد, آن فعالیت را, از زیر مجموعه ی مذکور خارج نمایید.

از طرفی, فعالیت های اصلی گود برداری, فونداسیون و اسکلت خود به عنوان زیر مجموعه ی فعالیت اصلی ” احداث اسکلت ساختمان” قرار دهید, برای این فعالیت سه فعالیت مذکور( فعالیت های ۲ و ۶ و۱۴) را انتخاب نمایید و بر روی آیکون Indent کلیک نمایید, به این ترتیب ساختار WBS به طور کامل در نرم افزار پیاده خواهد شد.

در کنار ” فعالیت اصلی” یک علامت – وجود دارد که با کلیک بر روی آن به صورت + در آمده و تمامی زیر فعالیت های مربوط به آن مخفی می گردند و با کلیک بر روی + می توان آنها را دوباره ظاهر ساخت.

برای نمایش یا مخفی کردن زیر فعالیت های مربوط به یک فعالیت اصلی, می توان آیکون های Show subtask و Hide Subtask که به شکل + و- در نوار ابزار قرار دارند نیز استفاده نمود.

چنانچه ساختار WBS قابل مشاهده باشد, برای نمایش سطح خاصی از WBS می توانید مسیر زیر را طی نمایید:

از منوی Project بر روی Outline و سپس Show و در نهایت سطح (level) مورد نظر کلیک نمایید.

به منظور ایجاد یک ساختار کدینگ برای سطوح WBS می توان از منوی Prpject-WBS-Define code استفاده نمود.

مهندسی صنایع

 

در اینجا آشنایی با نرم افزار MSP بخش ششم به پایان رسیده است و در آموزش های بعدی به مباحث دیگر آموزش MSP می پردازیم. همچنین از شما مخاطبین عزیز سایت همیارپروژه دعوت می کنم که برای انجام پروژه های مهندسی صنایع و انجام پروژه نرم افزار MSP خود آموزش های ما را دنبال نمایید.

 

نویسنده: زهرا رستمی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای همیارپروژه – مرجع اصلی پروژه های متلب و پایتون محفوظ است.