با ما تماس بگیرید
ساعت : 8 الی 23
09117983709 - 09330859275
(مشاوره و سفارش پروژه)
totop

اتصال چند فیزیکی برای تجزیه و تحلیل مکانیک سازه به صورت گستردهسه‌شنبه 20, آوریل 2021

comsol کامسول همیارپروژه

اتصال چند فیزیکی برای تجزیه و تحلیل مکانیک سازه به صورت گسترده

در ادامه آموزش های سایت همیارپروژه نرم افزار کامسول ارائه خواهد شد .آموزشها از مقدماتی تا پیشرفته ادامه دارد و ما به شما کدنویسی در نرم افزار کامسول را یاد خواهیم داد. با ما همراه باشید.

comsol کامسول همیارپروژه

وارد کردن فایل های CAD در کامسول

به منظور تولید شبیه سازی از طرح های ساختاری تولید شده با نرم افزار CAD شخص ثالث ، می توانید از محصولات میان رابط زیر استفاده کنید تا با COMSOL Multiphysics ارتباط برقرار کنید. انواع فرمت های استاندارد صنعتی CAD را برای تجزیه و تحلیل شبیه سازی با استفاده از ماژول وارد کننده CAD واردCOMSOL Multiphysics کنید. ویژگی های موجود شامل گزینه هایی برای ترمیم و مرتب کردن هندسه CAD برای آماده سازی آن برای مش بندی و تجزیه و تحلیل و همچنین دسترسی به هسته هندسه Parasolid برای گزینه های پیشرفته می باشد. همچنین ماژول Design در کنار این ویژگی ها، این امکان را به شما می دهد تا کارهای CAD سه بعدی loft, fillet, chamfer, midsurface, thicken را انجام دهید.

متصل شدن به محصولات دیگر با استفاده از ارتباط پویا در کامسول

برای انجام شبیه سازی های پیشرفته ، می توانید از بین محصولات میان رابطی استفاده کنید تا به شما این امکان را بدهد از نرم افزار CAD به COMSOL Multiphysics اطلاعات خود راوارد کنید. با استفاده از محصولات دارای ارتباط پویا، می توانید پارامترهای مدل CAD ابتدایی را حفظ کنید و بدون نیاز به بازسازی پارامترهای مدل ، مطالعات پارامتری و بهینه سازی را در نرم افزار COMSOL انجام دهید. قابل اتصال به :

SOLIDWORKS®

Inventor®

AutoCAD®

PTC® Creo® Parametric™

PTC® Pro/ENGINEER®

Solid Edge

اتصال چند فیزیکی برای تجزیه و تحلیل مکانیک سازه به صورت گسترده در کامسول

موقعیت های بسیاری وجود دارد که رفتار ساختار با سایر پدیده های فیزیکی همراه است. یکی از مزایای استفاده ازCOMSOL Multiphysics سهولتی است که با استفاده از آن می توانید دو یا چند محیط را با هم مخلوط کنید و همه در یک محیط نرم افزار یکسانی قرار دهید. برای بسیاری از موارد رایج ، ویژگی های اتصال داخلی وجود دارد ، همانطور که در
زیر توضیح داده شده است، برای موارد دیگر ، می توانید به راحتی اتصالات خود را تنظیم کنید. در میان اتصالات این ماژول می توان به چند مورد مهم زیر اشاره کرد:

تعامل مایعات با ساختار در کامسول

در تعامل بین یک ساختار مایع و جامد می توانید فشار مایع و نیروهای چسبناک را بررسی کنید. در اینجا تغییر شکل ساختار به عنوان شرایط مرزی برای سیال عمل می کند و می تواند به طور غیر منتظره ای بزرگ باشد. اثر متقابل سازه و سیال می تواند بین قسمتهایی اتفاق بیفتد که مایع و مش ها با هم مرز ارتباطی دارند .

تنش حرارتی در کامسول

استرس حرارتی و میرایی حرارتی را می توان با اتصال چند فیزیک شبیه سازی نمود. خصوصیات ماده سازه می تواند به دما نیز بستگی داشته باشد و تنش های تماسی نه تنها بر محلول مکانیکی ، بلکه بر شار گرما از طریق سطح تماس تأثیر می گذارد.

ارتعاشات ، آکوستیک و امواج الاستیک در کامسول

تعامل آکوستیک ساختار، لرزش، فعل و انفعالات آکوستیک پوسته ، آکوستیک جامد و پیزو آکوستیک و انتشار موج الاستیک – همه با اضافه کردن ماژول آکوستیک امکان پذیر است.

جریان زیرسطحی در کامسول

ماژول جریان زیرسطحی را اضافه کنید تا رابط های مکانیک جامد با رسوب پذیری و جریان در محیط متخلخل را گسترش دهید.

پیزوالکتریک و مگنتو استریکشن در کامسول

دستگاه های پیزو الکتریکی را می توان با استفاده از یک اتصال داخلی ایجاد شده بین رابط مکانیک جامد و رابط الکترواستاتیک به طور دقیق مدل سازی نمود. در اینجا خواص مواد برای بسیاری از مواد پیزوالکتریک محبوب در دسترس هستند. برای مثال ماژول AC / DC را با ماژول سازه ساختاری ترکیب کنید تا از مکانیک جامد و فیزیک مغناطیسی استفاده
کنید و بر اساس اصول مغناطیسی ، طیف گسترده ای از سنسورها و محرک ها را به دست آورید.

سازه های MEMS و Piezoresistivity

ماژول MEMS را می توانید برای شبیه سازی های ساختاری که مخصوص MEMS است اضافه کنید. اتصال ماژول ها و قابلیت های بیشتر تجزیه و تحلیل پیزورسنجی ، انحراف الکترومکانیکی ناشی از نیروهای الکترواستاتیک و الکترواستراسیون را آسان می کند.

الکترومغناطیس با فرکانس بالا در کامسول

ماژول مکانیک سازه را با ماژول RF ، ماژول اپتیک موج Wave Optics یا ماژول Ray Optics ترکیب کنید تا بتوانید اثرات تغییر شکل مکانیکی و تنش اعمالی بر عملکرد دستگاههای RF ، مایکروویو یا نوری را بررسی کنید.

الکترومغناطیسی با فرکانس پایین در کامسول

ماژول AC / DC را با ماژول مکانیک سازه ترکیب کنید تا اثرات الکترومغناطیسی را به آنالیزهای سازه خود اضافه کنید. از جمله تغییر شکل در اثر نیروهای الکترومغناطیسی ، انبساط حرارتی از گرم شدن ژول و تماس با الکترومغناطیس می باشد.

در اینجا آشنایی با نرم افزار کامسول بخش سیزدهم به اتمام رسیده است و در آموزش های بعدی به مباحث دیگر آموزش کامسول می پردازیم. همچنین از شما مخاطبین عزیز سایت همیارپروژه دعوت می کنم که برای انجام پروژه کامسول خود آموزش های ما را دنبال نمایید.

نویسنده : زهرا رستمی

جهت سفارش پروژه به لینک زیر مراجعه نمایید :
همچنین می توانید برای ارتباط سریعتر با شماره و آیدی تلگرام زیر تماس حاصل کنید :
۰۹۱۲۹۵۴۰۱۲۲ – آیدی تلگرام : @fnalk

از طریق کلیک برروی آیکن های زیر میتوانید پروژه خود را در تلگرام و یا واتساپ برای ما ارسال کنید:

ثبت سفارش در واتس آپ ثبت سفارش در تلگرام


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای همیارپروژه – مرجع اصلی پروژه های متلب و پایتون محفوظ است.