" > آیکون ها در نرم افزار Revit قسمت هفتم | همیار پروژه |آیکون ها در نرم افزار Revit قسمت هفتم
با ما تماس بگیرید
ساعت : 8 الی 23
09117983709 - 09330859275
(مشاوره و سفارش پروژه)
totop

آیکون ها در نرم افزار Revit قسمت هفتمچهارشنبه 04, نوامبر 2020

آموزش Revit همیارپروژه

آیکون ها در نرم افزار Revit قسمت هفتم

در ادامه آموزش های سایت همیارپروژه آموزش نرم افزار Revit مناسب رشته های مهندسی معماری, عمران, برق , مکانیک و… ارائه خواهد شد .آموزشها از مقدماتی تا پیشرفته ادامه دارد و ما به شما طراحی در نرم افزار Revit را یاد خواهیم داد. با ما همراه باشید.

Revit

آیکون ها در نرم افزار Revit قسمت هفتم

Line pattern

برای تعیین  نوع و شکل خطوط از این بخش استفاده می شود. با کلیک در سمت راست  این گزینه، لیستی از انواع خطوط استاندارد و مورد استفاده در معماری نمایان می شود، وبا کلیک روی هر کدام انتخاب می شود.

عمران معماری revit همیار پروژه

Symbol

با کلیک در این بخش می توانید وضعیت نماد اختلاف ارتفاع را در صفحه کاری مشخص کنید( هم نماد و هم مقدار اختلاف ارتفاع_ بدون نماد و فقط مقدار اختلاف ارتفاع_ هیچکدام.

۱Dsfault Symbol at Endو۲Default symbol at End با تیک دار بودن هر کدام از این گزینه ها نماد اختلاف سطح در آن  نیز نمایش داده می شود.پس از انجام تنظیمات مورد نظر،روی ok  کلیک کنید.

نکته خیلی مهم: همان طوری که پس از تایید مشخصات، در صفحه کاری مشاهده می کنید تمامی خطوط levelها  دچار این ویرایش شدند. در صورتی که بخواهیم هر یک از خطوط levelها  شکل های خاصی و متفاوت با یکدیگر تبدیل کنید باید در پنجرهtyp properties,  ابتدا روی گزینهdublicate  در واقع از جسم اصلی و اولیه کپی گرفته ویرایشات شما فقط شامل جسم کپی گرفته شده می شود.

عمران معماری revit همیار پروژه

 

 آشنایی با(grids )آکس بندی

با استفاده از ابزارgrids  موقعیت ستون در خطوط اکس را در طراحی ساختمان مشخص کنید. سپس می‌توانید ستونها را در امتداد خطوط تاکسی اضافه کنید و یا به عبارت مهندسی عمران و معماری: برای تعیین محل ستون ها و فاصله ستون ها از یکدیگر و همچنین ترسیم پلان های تیر ریزی  سقف و پلان فنداسیون، با توجه به تعیین آکس ستون ها(آکس بندی) امکان پذیر است. در غیر این صورت ترسیم این پلان ها امکان پذیر نمی باشد.

در ترسیم  grids( اکس) نرم افزار هیچ محدودیتی را برای شما قرار نداده است و میتوانید هم از خطوط مستقیم یا راست و هم از کم آنها برای ایجاد پلان آکس بندی استفاده کنید.

 

عمران معماری revit همیار پروژه

 

 ترسیم و افزودنgrids

نکته:  برای ترسیم آکس ابتدا به پلانی که به عنوان  سطح مبنا(.,.. ) کرده‌اید بروید بنابراین درproject browser  از زیر شاخهfloor plans  مبنای(۰،۰۰) را که در هنگام افزودنlevel  مشخص کرده اید، دابل کلیک کنید.

۱_ برای انتخاب این ابزار می توانید از یکی از روشهای زیر استفاده کنید:

عمران معماری revit همیار پروژه

C  -تایپ عبارتGR

  1. ۲٫ بعد از انتخاب درmodify Place Grid tab یکی از حالات ترسیمی موجود در این قسمت را انتخاب کنید.

عمران معماری revit همیار پروژه

 

line این ابزار که در حالت پیش فرض انتخاب می باشد، عکس به صورت خطوط مستقیم و معرق که با تعیین دو نقطه از آن امکان پذیر می باشد، مورد استفاده قرار می گیرد.

Start_End_Radius Arc

با تعیین نقطه،_ شروع_ پایان_ مقدار شعاع): در مواقعی که خطا کس شما به حالت کما می باشد، از این ابزار می توانید استفاده کنید. با انتخاب این ابزار ابتدا دو نقطه شروع انتهای خط آکس و در نهایت شعاع مورد نظر را وارد کنید.

نکته:( این ابزار های  ترسیمی دقیقه مانند دستورات نرم افزار  اتوکد می باشد بنابراین برای درک بیشتر به کتابهایی در این مورد مراجعه کنید،)

در اینجا آشنایی با نرم افزار Revit بخش هفتم به پایان رسیده است و در آموزش های بعدی به مباحث دیگر آموزش Revit می پردازیم. همچنین از شما مخاطبین عزیز سایت همیارپروژه دعوت می کنم که برای انجام پروژه های مهندسی معماری , انجام پروژه های مهندسی عمران , انجام پروژه های Revit خود آموزش های ما را دنبال نمایید.
از طریق کلیک برروی آیکن های زیر میتوانید پروژه خود را در تلگرام و یا واتساپ برای ما ارسال کنید:

 

 

 

 

 

 

 

نویسنده : زهرا رستمی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای همیارپروژه – مرجع اصلی پروژه های متلب و پایتون محفوظ است.