با ما تماس بگیرید
ساعت : 8 الی 23
09117983709 - 09330859275
(مشاوره و سفارش پروژه)
totop

نرم افزار های پر کاربرد مهندسی عمراندوشنبه 17, مه 2021

مهندسی عمران همیار پروژه

نرم افزار های پر کاربرد مهندسی عمران

در ادامه آموزش های سایت همیارپروژه به معرفی رشته مهندسی عمران خواهیم پرداخت ، با ما همراه باشید.

 

مهندسی عمران همیار پروژه

نرم افزار های پر کاربرد مهندسی عمران

نرم افزار اتوکد AutoCAD

اتوکد در رشته عمران مزایای بسیاری دارد، اتوکد در هزینه و زمان صرفه جویی می نماید. محتوای بهتری ایجاد می نماید و خطاها را در ترسیم به حداقل می رساند.

نرم افزار AutoCAD Civil3D

AutoCAD Civil 3D نرم افزاری فوق العاده،کارآمد برای کمک به مهندسین عمران و شهرسازی و تکنیسین‌های این حرفه در مدل سازی اطلاعات ساختمان و طراحی پروژه های اجرایی می باشد.

نرم افزار ETABS

برنامه ETABS برای سیستم های ساختمانی تهیه شده است.مهندسان سازه برای تحلیل های غیر خطی استاتیکی و دینامیکی خود از نرم افزار ETABS استفاده می نمایند.

نرم افزار Revit

نرم افزار Revit برنامه ای کامل برای مهندسی سازه است که ابزارهای فوق العاده ای برای نشان دادن طرح های پیشنهادی و شبیه سازی ساخت و ساز ارائه می کند.

نرم افزار SAP

نرم‌افزار SAP بسیار سریع است و به زمان طولانی برای یادگیری نیازی ندارد. قالب‌های آماده‌ای که در نرم‌افزار پیش‌بینی شده سبب می گردد شبیه‌سازی طرح‌های بسیار پیچیده راحت گردد.مهندسی عمران با این نرم افزار در طراحی روبرو می شوند.

نرم افزار اکسل

حلیل داده‌ها نیازمند محاسبات و کارهای عددی تکراری است. با استفاده از نرم‌افزار اکسل می‌توان این فرایند را ساده نمود و با تعریف فرمول‌ درست در یک سلول، آن را به سایر سلول‌ها تعمیم داد و به این ترتیب با دقت محاسبات را بالا برد.

نرم افزار تری دی مکس ۳D MAX

یکی از مهم ترین کارهایی که با تری دی مکس می توانیم در رشته عمران استفاده کنیم نمایش فشار حجم ها و ابعاد سازه  و تنش و وزن بر روی مدلها خواهد بود درواقع روش اصولی و مهندسی استفاده از نرم افزارهای تخصصی در این حوزه است.

نرم افزار  Aimsun

نرم افزار Aimsun یک نرم افزار قدرتمند در زمینه مدل سازی و شبیه سازی شبکه راه ها است. که در زمینه مهندسی عمران گرایش راه سازی بسیار پرکاربرد است.

نرم افزار آباکوس ABAQUS

نرم افزار آباکوس در عمران کاربرد های بسیار زیادی دارد به گونه ای که اکثر مهندسین این رشته مجبور هستند برای تحلیل های خود به این نرم افزار قدرتمند رجوع کنند.

نرم افزار waterGEMS

نرم افزار WaterGEMS (واترجیمز) یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین نرم افزارهای مهندسی آب است که به وسیله آن متخصصان، دانشجویان و مهندسین قادر خواهند بود با استفاده از نتایج به دست آمده از نرم افزار، با ضریب اطمینان بسیار بالا اقدام به طراحی شبکه های آبیاری، آبرسانی و انتقال آب نمایند.

نرم افزار ArcGIS

نرم افزار Arcgis برای تهیه، بررسی، آنالیز و در کل مدیریت نقشه ها و اطلاعات جغرافیایی در غالب پایگاه داده می باشد. این نرم افزار در زمینه نقشه برداری بیشترین کاربرد را دارد.

نرم افزار SNAP

نرم افزار SNAP در سطوح مختلف پردازش داده و تصویر به منظور کسب اطلاعات قابل اعتماد از اشیا و پدیده های سطح زمین ضروری است و در نقشه برداری بسیار پرکاربرد می باشد.

 

در اینجا آموزش مباحث مهندسی عمران توسط سایت همیارپروژه به پایان رسیده است و در آموزش های بعدی با ما همراه باشید. همچنین از شما مخاطبین عزیز سایت همیارپروژه دعوت می کنم که برای انجام پروژه های مهندسی عمران خود آموزش های ما را دنبال نمایید.

نویسنده : زهرا رستمی

جهت سفارش پروژه به لینک زیر مراجعه نمایید :
همچنین می توانید برای ارتباط سریعتر با شماره و آیدی تلگرام زیر تماس حاصل کنید :
۰۹۱۱۷۹۸۳۷۰۹ – آیدی تلگرام : @fnalk

از طریق کلیک برروی آیکن های زیر میتوانید پروژه خود را در تلگرام و یا واتساپ برای ما ارسال کنید:

ثبت سفارش در واتس آپ ثبت سفارش در تلگرام


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای همیارپروژه – مرجع اصلی انجام پروژه های برنامه نویسی محفوظ است.