با ما تماس بگیرید
ساعت : 8 الی 23
09117983709 - 09330859275
(مشاوره و سفارش پروژه)
totop

اتوکد ( AutoCAD)یکشنبه 25, آوریل 2021

آموزش اتوکد

اتوکد ( AutoCAD)

در ادامه آموزش های سایت همیارپروژه آموزش نرم افزار اتوکد مناسب رشته های مهندسی معماری, عمران, برق , مکانیک و… ارائه خواهد شد .آموزشها از مقدماتی تا پیشرفته ادامه دارد و ما به شما طراحی در نرم افزار اتوکد را یاد خواهیم داد. با ما همراه باشید.

اتوکد ( AutoCAD)

اتوکد ( AutoCAD) نرم‌افزاری است که برای ترسیم نقشه‌های مهندسی و صنعتی به کار برده می شود ، این نرم‌افزار کار برد ترسیمی دارد و از محصولات شرکت آمریکایی اتودسک می باشد. کاربران اتوکد امکان استفاده از محیط‌های دو بعدی و سه بعدی را دارند. آخرین نسخه منتشر شده از نرم‌افزار ۲۰۲۱ می باشد. شایان ذکر است که این نرم‌افزار از الگوی یک سال جلوتر نام نسخه استفاده می کند به این معنا که ورژن ۲۰۲۰ در سال ۲۰۱۹ منتشر شده است.

کاربرد نرم افزار اتوکد AutoCAD

اتوکد دارای کاربردهای فراوانی است و حتی توسط صنایع فراتر از زمینه های معماری و مکانیکی به کار گرفته می شود. به عنوان نمونه : شرکت های سفارش طراحی ممکن است از ابزارهای مدل سازی سه بعدی در AutoCAD برای تبدیل ایده های خلاقانه به طرح های مفهومی مفصل استفاده نمایند ، قابلیت مهم این نرم افزار این است که آنچه را تجسم می نمایید می توانید ترسیم کنید . شرکت های طراحی و نورپردازی، AutoCAD می تواند با کمک ۳ds Max برای طراحی و نورپردازی سه بعدی از این نرم افزار استفاده نمایند و تجسم هایی واقعی و فتورئالستیک برای مشتریان خود فراهم کند. در نهایت، اتوکد این توانایی را به شرکت ها می دهد که عملاً طراحی و برنامه ریزی مجازی را انجام دهند.

ماژول های اتوکد AutoCAD

  1. AutoCAD Architecture
  2. AutoCAD structural
  3. AutoCAD Electrical
  4. AutoCAD Mechanical
  5. AutoCAD Civil 3D
  6. AutoCAD Map 3D
  7. AutoCAD Plant 3D
  8. AutoCAD MEP
  9. AutoCAD P&ID

محیط اتوکد AUTOCAD

نوار عنوان (Title Bar)

روبان ابزار ها (Ribbon)

محیط کار (work space)

خط فرمان (Command Line)

نوار وضعیت (Status Bar)

 

 از شما مخاطبین عزیز سایت همیارپروژه دعوت می کنم که برای انجام پروژه های مهندسی معماری , انجام پروژه های مهندسی عمران ، انجام پروژه های اتوکد و… خود آموزش های ما را دنبال نمایید.

 

نویسنده: زهرا رستمی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق نشر برای همیارپروژه – مرجع اصلی پروژه های متلب و پایتون محفوظ است.